Co zrobić gdy dostaniesz wezwanie do zapłaty od firmy windykacyjnej?

Co zrobić gdy dostaniesz wezwanie do zapłaty od firmy windykacyjnej?

Co zrobić gdy dostaniesz wezwanie do zapłaty od  firmy windykacyjnej?

Po pierwsze nie denerwuj się. Zapoznaj się z treścią wezwania, dokładnie przeanalizuj czy dług którego dochodzi firma windykacyjna istnieje (patrz przedawnienie roszczeń). Jeśli w wezwaniu do zapłaty brakuje wyszczególnienia z jakiego tytułu wynika twój dług. Zastanów się czy w przesłanym wezwaniu do zapłaty jest wskazana podstawa wymagalności.  Inaczej mówiąc z czego wynika Twój dług – faktura, umowa, etc).

Kiedy jesteś pewien że Twój dług jest wymagalny, oblicz kiedy ulegnie przedawnieniu. I zastanów się czy w tym czasie firma windykacyjna będzie w stanie przerwać bieg przedawnienia kierując sprawę np.: do Sądu.

Nie przejmuj się gdy dostaniesz wezwanie do zapłaty od  firmy windykacyjnej.

Jeżeli nie masz pewności co do wymagalności Twojego długu. Albo uważasz że jest przedawniony, nie podpisuj żadnych propozycji spłaty w ratach.  Ani innych dokumentów, które przyznają Ci taką możliwość. Gdyż w ten sposób przerwiesz bieg przedawnienia. Generalnie nie masz czym się przejmować, od pisma do komornika jest długa droga.  I bardzo rzadko występują do sądu z pozwem o zapłatę bo wiedzą, że długi w większości przypadków są przeterminowane i nie uzyskają nakazu zapłaty.

PAMIĘTAJ: NIGDY NIE PODPISUJ ŻADNEJ UGODY Z FIRMAMI WINDYKACYJNYMI – WIĘKSZOŚĆ WIERZYTELNOŚCI, KTÓRYMI OBRACAJĄ SĄ W 90% PRZEDAWNIONYMI.

Firmy windykacyjne m.in. KRUK, Intrum Justitia i im podobne,  działają i opierają się na braku wiedzy społeczeństwa o egzekucji, prawa czy postępowania w administracji. Nie daj się wyzyskiwać windykatorom i komornikom i przestań im płacić haracz. Tak, to co chcą wyciągnąć od Ciebie to właśnie nazwałbym haraczem. Gdyż w większości przypadków nie jest to żadna spłata zadłużenia a tylko nabijanie kieszeni przez firmy windykacyjne. Zanim zaczniesz dogadywać się z jakąkolwiek firmą windykacyjną czy komornikiem musisz wiedzieć, że istnieją prawne przesłanki od uchylenia się od spłaty długu.  I to wszystko zgodnie z prawem. Pamiętaj, gdy dostaniesz wezwanie do zapłaty od firmy windykacyjnej – nie łam się, wyrzuć pismo do kosza i tyle. A jeśli byś potrzebował audytu długów i potrzebował wsparcia, pisz śmiało do mnie to Ci pomogę. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *